Povídky

Už na střední češtinářka z mých slohovek omdlévala vyčerpáním. Vždycky jsem moc ráda psala, a proč tedy nepotěšit kantorku čtyřmi stránkami čtiva místo povinné jedné? A teď, když mě pustili na koleje, které se zdají být nekonečnou inspirací k zamýšlení i k pobavení, proč nespojit ty dvě lásky – psaní a koleje – dohromady? Nebojte, pro vás se učím krotit v rozsahu textu. Ale v obsahu? Tam mě nezkrotíte nikdy!

-Kris-

Zrychlovač - nenáviděný i milovaný

Přidáno 22. 05. 2018

        Zdá se, že si někdo přeje, aby moje na delší dobu poslední služby (rozuměj, pracovala jsem tak moc, až mi došly volné hodiny) byly extra výživné. Dostatečně zajímavé se je tedy snažím dělat i sama. V posledním měsíci jsem si vyzkoušela tzv. „skákačku“, kdy jsem za jednu službu vystřídala celkem 6 vozů (samozřejmě plánovaně, nejsem až takové nemehlo, že bych jich za jeden den tolik rozbila :) ) a  sebrala jsem odvahu i na „trhačku“, neboli dělenou… Pokračovat ve čtení »

Kolik zrcátek máš, tolikrát jsi řidičem.

Přidáno 5. 04. 2018

        Víkendová pětka je pohodová služba. Rozhodně doporučuji! Minimální provoz, málo lidí, méně spojů = delší pauzy pro vás. Zní to jako ideální práce, ale hrozícím potížím se přesto zcela nevyhnete. O víkendu totiž značně riskujete, že z vozovny odjedete na trať s vozem, který ani při nejlepší vůli nepůjde nazvat jinak než popelnicí, plechovkou, šunkou, starou křusnou,... (No schválně, kolik láskyplně hanlivých označení zvládnete ještě vymyslet?) Přesně to potkalo i mě v den, ze… Pokračovat ve čtení »

Cvičná? To co je za linku?

Přidáno 14. 03. 2018

        Mám pro vás všechny malou výzvu. Přiznejte se, jak často se podíváte na informační tablo vozu (transparent), když přijíždí k ostrůvku? Jak často víte jistě, že jedete tou linkou, kterou jste jet opravdu chtěli? A naopak – jak často nastoupíte do vozu a až potom zjišťujete, že omylem cestujete někam jinam? Už v kurzu jsem učinila jeden velký objev. Někteří lidé cestující MHD totiž neumí číst!! (A, což je snad ještě hanebnější, někteří se k tomu dokonce i přiznávají... ale… Pokračovat ve čtení »